Yeni medya bölümünü tercih edecek 30 öğrenciye burs

Teknolojideki değişimle birlikte medya mecraları da değişiyor. Geleneksel yazılı basın yerini internet üzerinden yürüyen dijital medyaya bırakıyor. Bu değişime paralel olarak üniversiteler de dijital iletişim eğitimlerine ağırlık vermeye başladı. İstanbul Aydın Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde açılan yeni medya bölümünü tercih edecek 30 öğrenciye yüzde 100 burs verecek.

26.7.2018 - 10:36

Okunma Sayısı : 365

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz Yenğin, yaklaşan üniversite tercih dönemine ilişkin öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Artık her şeyin dijital olarak tüketildiği dünyada bireylere ihtiyacımız var. Biz burada daha çok uygulamalı eğitim veriyoruz. Öğrenciler kendilerini sürekli yenileyerek, yeni uygulama, kavram ve terminolojilerle tanışıyorlar. Dijitali çok iyi öğrenmek, sosyal medyaya her konuda hakim olmak, internet üzerinden iyi bir araştırmacı, gözlemci olmak istiyorlarsa yeni medya uzmanı ya da yeni medyanın dijital iletişimci olmak istiyorlarsa yeni medya programımıza davet ediyoruz."

 

MÜHENDİSLER BİLE İLETİŞİM YÜKSEK LİSANSI YAPIYOR


İstanbul Aydın Üniversite olarak yeni medya programını tercih edecek 30 öğrenciye yüzde 100 burs vereceklerini dile getiren Yenğin, “Bölümümüz kendini yenileyen bir bölüm. Dijital içerikten başka, sanal gerçekliklerle ilgili,  haber üretiminin de ileride sanal gerçeklik üzerinden yapılacağını göze alarak bu dersleri de ekledik. Veriyi işleyebilen, yönetebilen bireylere ihtiyaç var. Mühendisler bile iletişim yüksek lisansı yapıyorlar. İletişim biliminden faydalanmalıyız." açıklamasını yaptı.

ÇOK SAYIDA YENİ MEDYA UZMANINA İHTİYAÇ VAR


Deniz Yenğin, “Hedefimiz, önü çok açık olan yeni medya alanında bilgi sahibi uzmanlar yetiştirmek. Yeni medyayı iyi kullanan uzmanlara çok ihtiyacımız var. Bu açığı gidermenin yolu istihdamı gerçekleştirecek yetkinlikli uzmanları fazlaca yetiştirmek.” değerlendirmesini yaptı.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.