Doğu Akdeniz Üniversitesi, THY ile birlikte 'kabin memuru' yetiştirecek

Son dönemin en gözde mesleklerinden biri de kabin memurluğu. Üniversitelerde peş peşe kabin memurluğu bölümleri açılıyor. Son olarak da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi, sivil havacılık kabin hizmetleri önlisans programı açtı.

7.8.2018 - 10:52

Okunma Sayısı : 631

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilk yardım, iletişim becerileri ve yabancı dilde donanımlı kabin görevlileri ihtiyacı artarken, üniversitelerde de bu alanın ihtiyacını karşılamaya yönelik bölümler açılıyor. Son olarak Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda sivil havacılık kabin hizmetleri önlisans programı açıldı. İngilizce dilinde eğitim verilecek bölümde uçuş güvenliğini en üst düzeyde tutan, müşteri memnuniyeti odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip, çözüm üreten ve yüksek nitelikli kabin görevlileri yetiştirilmesi hedefleniyor.

 

Program için Türk Hava Yolları (THY) ile işbirliği içerisinde eğitim verilecek ve eylül ayında Turkish Aviation Academy ile resmi protokol imzalanacak. Yeni program hakkında bilgi veren Prof. Dr. Kılıç, “Buradan mezun olacaklar ‘sivil havacılık kabin memuru’ ünvanına sahip olacak. Mezunlar özel sektöre veya kamuya bağlı havayolu şirketleri ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren havacılık işletmelerinde çalışma olanağı bulacaklar” dedi.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.