Şehit Ömer Halisdemir Tarım Lisesi, bu yıl eğitim başlıyor

Niğde Bor İlçesi Çukurkuyu Kasabası'nda kurulan ve 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in adını taşıyan Tarım Meslek Lisesi bu yıl öğretime başlayacak.

7.8.2018 - 15:32

Okunma Sayısı : 754

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.18 Derslikli Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tarla Bitkileri ile Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı bölümlerinden oluşuyor. Okula şimdiye kadar 48 öğrenci kayıt yaptırdı. Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, okulun beldede yaşayan aileler ve gençler için büyük bir imkan olduğunu söyledi. Koçak, Tarım ve Hayvancılık Beldesi olan Çukurkuyu’da yapılan Tarım Lisesi için Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve milletvekillerine teşekkür etti.

 

Yıllardır Tarım ve Hayvancılık konusunda Niğde’de adından söz ettiren Çukurkuyu’nun son yıllarda gelen destek ve yatırımlarla daha da gelişeceğini ifade eden Başkan Koçak, “Tarım Lisemiz, tarımımızı daha ileri seviyelere taşımaya katkıda bulunacak ve bilinçli çiftçilerin yetişmesini sağlayacak. Bu nedenle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Belediyemizin de ortak olduğu Organize Hayvancılık sahası ile beldemiz tarımı gelişecek. 2 bin 500 dönüm arazi üzerine kurulumu biten Tarıma dayalı Hayvancılık bölgesi de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Bölgede 5 bin damızlık sığır yetiştirilerek ülke ekonomisine büyük desteği olacak.” dedi. Kaynak: Habertürk

 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.