TİKA'dan yabancı gazetecilere 'enerji muhabirliği' eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Ortadoğu ve Afrika'dan gelen 24 yabancı gazeteciye 'enerji muhabirliği' eğitimi verdi. Anadolu Ajansı'nın işbirliğiyle gerçekleşen proje sonunda gazeteciler sertifika aldı.

11.8.2018 - 11:42

Okunma Sayısı : 359

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Anadolu Ajansı Haber Akademisi bünyesinde düzenlenen eğitim programına Filistin, Irak, Lübnan, Mısır, Ürdün, Somali, Sudan ve Tunus'tan 24 gazeteci katıldı. 30 Temmuz ile 10 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen  eğitim kapsamında toplam 78 saat pratik ve teorik ders verildi.

 

Kursiyerlere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Türkiye Petrollerinden (TP) uzmanların yanı sıra Anadolu Ajansı Enerji Haberleri Editörleri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Oktay Tanrısever ve TurkStream'den Dr. Cenk Pala gibi alanın uzmanları tarafından uluslararası enerji kurumları ve enerji ekonomisi, enerji diplomasisi ve güvenliği, enerji hukuku ve bölgesel enerji politikaları ile enerji muhabirliği, enerji haber yazım teknikleri ve enerji haberlerinde algı gibi konularda eğitim verildi.

 

Eğitim dili Arapça olan program kapsamında, Türkçe anlatılan derslerde simültane çeviri desteği sağlandı. Programı tamamlayan 24 gazeteci, başarı ve katılım belgelerini TİKA'da düzenlenen törenle TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er ve Anadolu Ajansı Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Mehmet Öztürk'ten aldı. Kaynak: Milliyet


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.