İkinci üniversite şansı için son 2 gün

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin 'ikinci üniversite' programı için kayıt işlemleri 21 Eylül'de sona eriyor. Programa şimdiye kadar 165 bin 985 kişinin başvuru yaptı.

19.9.2018 - 14:34

Okunma Sayısı : 340

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim veren fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi kapsamında öğretim yapan fakültelere internet üzerinden başvurduktan sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

 

Okudukları veya mezun oldukları alanlar haricinde adaylardan lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabiliyor. Adaylar, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için 11 Eylül'de başlayan kayıt dönemi kapsamında, internet sitesinden başvurularını 21 Eylül'e kadar gerçekleştirebilecek. İkinci üniversite için şu ana kadar 165 bin 985 kişinin başvuru yaptığı belirtildi.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.