10 yaşındaki çocuk, kantinciyi Ombudsman'a şikayet etti

Döviz kurundaki artışı bahane ederek ürünleri yüksek fiyattan satanlar hakkında Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK - Ombudsman) şikayet yağıyor. Türkiye'nin dört bir yanından şikayetler gelirken ilginç bir vaka yaşandı. İzmir'de yaşayan 10 yaşındaki bir çocuk da okulundaki kantinciyi tostu pahalı sattığı için KDK'ya şikayet etti.

10.10.2018 - 07:49

Okunma Sayısı : 376

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Türkiye'nin çeşitli illerinden KDK'ye başvuran vatandaşlar ürünleri yüksek fiyattan satan üretici ve satıcıların denetlenmesini istedi. KDK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşın ücretsiz avukatlığını yapan Kamu Denetçiliği Kurumu'nun kapısını son zamanlarda en çok dolardaki yükselişi bahane ederek haksız zam yapanlar yüzünden mağdur olan vatandaşlar çaldı. Onlarca şikayet alan kurum, başvuruları hızla sonuçlandırmak için gerekli birimlerle irtibata geçti. KDK'ye başvuru yapan vatandaşlar market, kantin, pazarlar ve dükkan sahiplerini şikayet etti.

 

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ŞİKAYET VAR

Türkiye'nin dört bir yanından KDK'ye çok sayıda şikayet ulaştı. Ankara'dan bir vatandaş çocuk bezi fiyatlarının dolardaki yükseliş bahane edilerek bir hafta içerisinde yüzde 50 zamlandığını belirtti. İstanbul Sultangazi'den KDK'ye başvuran başka bir vatandaş, ilçedeki marketlerde ürünlerin hızla zamlandığını, bu zamlar hakkaniyetli ise market sahiplerinin çalışanlarına da aynı oranda zam yapması gerektiğini ifade ederek, yetkililerden denetim yapmalarını istedi. Trabzon'dan bir kişi ise yıl içerisinde zam yapılan dolmuş ücretlerine, sözde kriz sebep gösterilerek abartılı bir ek zammın yapılması nedeniyle yetkilileri göreve davet etti.

 

ÖĞRENCİLER DE ŞİKAYET ETTİ

Haksız zamlar sadece yetişkinlerin değil, çocukların da tepkisini çekiyor. İzmir'den 10 yaşındaki öğrenci, okul kantinindeki tostun çok pahalı olduğu gerekçesiyle KDK'den yardım istedi. Başka bir vatandaş yerli ürünlerin bile aşırı pahalandığını, pazara, markete gidemediklerini dile getirdi.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.