Harran Üniversitesi Rektörü: Cumhurbaşkanına itaat etmek farzdır

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, katıldığı bir TV programında, "İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dir karşı gelmek de harpten kaçmak manasında haramdır." dedi. Taşaltın'ın sözleri büyük tepki çekerken, Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı da rektörün akademik titriyle bağdaşmayan bir yorum yaptığını söyledi.

31.10.2018 - 10:08

Okunma Sayısı : 299

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Akit TV'de yayınlanan bir programa katılan Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, sunucu Fatin Dağıstanlı'nın yönelttiği "Erdoğan yalnız mı" sorusuna , "Elbette yalnız. FETÖ ile mücadele ederken de yalnızdı" cevabını verdi. Cumhurbaşkanı olduğu için Erdoğan'a itaat ettiğini söyleyen Taşaltın, "ama yanlışları da bir şekilde dile getirmek gerekiyor." dedi. Rektör, ardından da "İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayn'dir karşı gelmek de harpten kaçmak manasında haramdır." ifadelerini kullandı.

 

AK PARTİ'DEN TEPKİ
Ak Parti grup Başkanı Naci Bostancı, Harran Üniversitesi Rektörü'nün sözlerine tepki gösterdi. Naci Bostancı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söylenen sözün "Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur" dedi. Bostancı'nın açıklaması şöyle: "Harran Üniversitesi rektörünün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin, Cumhuriyetimizle, İslamla, Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla ve Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur."


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.