Sınıf başkanı sözünü tuttu, okula palyaço getirdi

Adıyaman’da 1’inci sınıf öğrencisi Kasım Uçuk, sınıf başkanlığı seçimleri sırasında verdiği vaadi yerine getirerek okula palyaço getirdi.

13.11.2018 - 14:12

Okunma Sayısı : 270

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince TOKİ İlkokulu 1’inci için yapılan sınıf temsilcisi seçiminde Kasım Uçuk, tarafından seçim vaatleri arasında bulunan palyaço sözünü seçimi kazanmasının ardından sözünü tutarak sınıfa palyaço getirdi. 

 

Sınıf öğretmeni Arzu Cingü şunları söyledi: "Amacımız Cumhuriyetimizin demokrasiyle güçlenmesi öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturması, hoşgörü ve çocukluk bilincinin geliştirilmesi kendi kültürünü özümsemiş millet ve manevi değerlere bağlı nesillerin yerleştirilmesi; öğrencilere seçme ve seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılmasıdır. Bu kapsamda sınıf temsilcisi seçim için aday öğrenciler belirlendi. Her öğrenci tanıtım ve vaatlerinin videosunu çekip, sloganlar belirleyip pankartlar hazırladı sınıf vaatlerini anlattılar. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren öğrencilerime teşekkür ediyor, sınıf temsilcimiz Kasım Uçuk’u seçimler öncesinde sınıfa palyaço getirme vaadini yerine getirdiği ve arkadaşlarının güvenini bir kez daha kazandığı için tebrik ediyorum."


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.