Öğretmen adayları, istediği ilde mülakata giremeyecek

Milli Eğitim Bakanı (MEB), torpili engellemek için öğretmen adaylarının istediği ilde sözlü sınava girmesini öngören düzenlemeyi değiştirdi.

19.11.2018 - 12:31

Okunma Sayısı : 410

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Bir önceki 20 bin öğretmen alımında adaylar seçtikleri 5 sınav merkezinden birinde sözlü sınava alınıyordu. Ancak bu uygulama, yereldeki sözlü sınav komisyonu üyelerinin, özellikle hemşehri ve akraba gibi ilişkilerinden dolayı baskı altına alınmasına yol açıyordu. Kasım ayı 20 bin sözleşmeli öğretmen alım duyurusunda, bu konuda dair açıklama değiştirilmiştir. Yeni açıklamaya göre, adaylar 17 sözlü sınav merkezinin tümünü tercih edecektir. MEB, adayı uygun gördüğü ilde sözlü sınava alacaktır.

 

ŞUBAT DUYURUSUNDA YER ALAN ŞART
2.1. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Ek 2 Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecektir. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Başvuru takvimi Ek 4'te belirtilmiştir.

 

KASIM DUYURUSUNDA YER ALAN AŞART
2.1. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Ek 2 Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen onyedi (17) sınav merkezinin tamamını tercih edecektir. Başvuru takvimi Ek 4'te belirtilmiştir. Kaynak: memurlar.net


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.