Okulda tacize uğrayan öğrenciye, '5 bin TL al, şikayetten vazgeç teklifi'

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde tacize uğrayan öğrenci E.K.'nin annesi konuştu: "Mahkemenin sevk ettiği uzlaştırma komisyonu, vazgeçmemiz için 5 bin lira para teklif etti."

31.12.2018 - 11:28

Okunma Sayısı : 343

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde tacize uğradığını bildiren E.K’nin dosyasının idari işlemden kaldırıldığını belirtti. E.K’nin annesi ise Bakanlığın açıklamasını yalanladı. 

 

“Biz dava sürecini başlattık. Adli süreç devam ediyor ve edecek. 14 Mart’ta mahkememiz var. Sayın Bakan davanın sonucunu merak ediyorsa, Küçükçekmece Adliyesi’ne gelsin. Hem davayı izler hem vatandaşın yanında olmuş olur” dedi. 

 

CEZA YETERSİZDİ 
Süreç esnasında birçok şeyin çarpıtıldığını ifade eden M.K, “Bakanın açıklamalarına göre biz şikayetten vazgeçmişiz, o yüzden idari soruşturmayı kaldırmışlar. Öyle bir şey yok. Sonuç zaten alınmıştı, ben okula çağırılmıştım. Ancak çok küçük bir ceza verildiğinden dolayı sinirlenip adli soruşturma istedim” açıklamalarında bulundu. M.K, sözlerini şöyle noktaladı: “Asla vazgeçmeyeceğiz. Dün de benim kızım arandı, mahkeme uzlaştırma komisyonuna sevk ettiğinden beş bin lira para teklif edildi. Değil beş bin lira, beş yüz bin lira dahi verseler davamızın arkasındayız.” Kaynak: Birgün


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.