Zekat parası ile rektöre lüks makam aracı alındı

Üst düzey bürokratların lüks 'araba sevdası' bitmek bilmiyor. Siirt Üniversitesi'ndeki skandalın ardından bir başka skandal haberi de Aksaray Üniversitesi'nden geldi. Konyalı bir işadamının üniversiteye 'zekat' olarak bağışladığı 100 bin liranın, rektöre makam aracı alımında kullanıldığı ortaya çıktı.

31.12.2018 - 11:42

Okunma Sayısı : 185

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Sözcü'den Ali Ekber Ertürk, Aksaray Üniversitesi’ndeki bu olayı yazdı. Buna göre üniversiteye verilen paranın belgesinde “Araç alınmak üzere bağış” ifadesinin yer aldığı görüldü. Üniversitenin 26 Nisan 2017 tarihli yazısında, bağış dilekçesi ve rektörlüğün 100 bin liralık bağışı kabul ettiği vurgulandı. Bağış sonrası Şahin'e Audi A6 Quattro marka araç alındı. Aracın bugünkü değeri ise 750 bin lirayı buluyor.

 

BİZ ZEKAT OLARAK VERELİM DEDİK
Bağış sahibi işadamı S.E.Y. konuyla ilgili şöyle dedi: “Bu bağışı, zekat olarak verelim diye düşündük. Önceki makam arabası sıkıntılıymış sanırım. Bana, ‘Yardımcı olursanız seviniriz' dediler. Makam arabası öğrencilerin iaşesinden alınacağına, biz de hayır için bağışta bulunalım, dedik.”

 

İşadamı, “Siz Konya'da faaliyet gösteriyorsunuz, neden Konya'daki üniversitelere değil de Aksaray'dakine bağış yaptınız?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Aksaray da Konya'nın ilçesiydi. Konya Selçuk ise zengin bir üniversite. Aksaray'a verip hayır işledik. Yoksa üniversiteyle bir ticari ilişkimiz yok.” Kaynak: SÖZCÜ

 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.