MEB'den çiftçilere 'sürdürülebilir tarım' kursu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı, yurt genelinde çiftçi kursları düzenleyecek. Bu kurslarda tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek, güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirlik gibi konularda eğitim verilecek.

4.1.2019 - 11:26

Okunma Sayısı : 1048

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında iş birliği protokolü, MEB Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa Sertkaya tarafından imzalandı. Protokol ile tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek, ülkemiz ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamak, tarım sektöründe üretimde bulunanların eğitilmelerine yönelik olarak yurt genelinde çiftçi kurslarının düzenlenmesi hedefleniyor.

 

Ayrıca çiftçi çocuklarına ve gençlere el sanatlarını öğreterek istihdam oluşmasına, kırsal ekonominin çeşitlendirilmesine ve iç göçün önlenmesine katkıda bulunmak üzere hizmet içi eğitim dışında el sanatları, meslekî ve teknik eğitim verilmesi ve başarılı olanların belgelendirilmesini sağlamak amaçlanıyor.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.