Akit, Ziya Selçuk'a savaş açtı

Akit gazetesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul' projesine çok ağır eleştirilerde bulundu. Bakan Ziya Selçuk'u hedef alan gazete, söz konusu çalışmayı 'yıkım projesi' olarak nitelendirdi.

5.1.2019 - 11:36

Okunma Sayısı : 569

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı, toplumdaki cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldırmak amacıyla bir proje başlatmıştı. Bakan Ziya Selçuk, projeyle ilgili olarak, "Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Etkinlik Kitabı Hazırlandı. Kitap kapsamında, 9. ve 10. Sınıf seviyesinde derslerde ünitelere uygun etkinlikler yaptık. Uzmanlar tarafından hazırlanan taslak etkinliklerinin incelenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla branş ve rehberlik öğretmenlerin katılımıyla bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalışmalar neticesinde Taslak Değerlendirme ve İyi Uygulama Örnekleri Raporu Hazırlandı ve Revize süreci başlatıldı." açıklamasını yapmıştı.

 

Akit Gazetesi, Bakanlığın söz konusu faaliyetlerini, 'Yıkım projesi' olarak nitelendirdi. Gazetede çıkan haberde, "Birçok yerli ve milli eğitimcinin tepkisini çeken “Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul” projesinin bakanlık içi bilgi notuna Yeni Akit ulaştı. Skandal projenin ayrıntılı bilgi notunda, 162 okulda pilot olarak uygulandığı belirtildi." ifadeleri kullanıldı. Gazetenin haberinde, projenin aile yapısını tarumar etme amacı taşıdığı öne sürüldü.

 

Öte yandan Milat Gazetesi yazarı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Basın Müşaviri Serdar Arseven de, köşe yazısında Ziya Selçuk ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı 'Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul' projesinden dolayı sert sözlerle eleştirdi.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.