Suriyeli mültecilere tarım eğitimi

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Suriyeli mültecileri ve yerel halkı tarımda sürdürülebilir iş imkanlarına kavuşturacak yeni projesi, Nisan ayında başlayacak. 4500 Suriyeli mülteci ve yerel halk ile 1500 çiftçi/üretici kursiyerleri buluşturacak projede, sürdürülebilir iş imkanlarının oluşturulmasının yanı sıra tarım sektöründe verimlilik ve ürün kalitesinde artış sağlanması hedefleniyor.

5.1.2019 - 11:23

Okunma Sayısı : 820

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.FAO ile Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında yürütülecek olan ve Avrupa Birliği tarafından fonlanan “Tarım Yoluyla Suriyeli ve Türk Toplulukların Sosyo-Ekonomik Entegrasyonu ve İstihdam Yaratılması – Birlikte Çalışıyor, Birlikte Yaşıyoruz” projesi Nisan 2019’da başlıyor.

 

Proje farklı nitelikte mesleki eğitimler, istihdam masaları ve hibe programları ile tarım ve gıda sektöründe iş imkanlarına erişimi arttırmayı ve daha sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyor. Ana uygulayıcı ortak olan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) gibi ilgili kuruluşlarla işbirliği içinde Adana, Gaziantep, İzmir, Kilis, Mardin, Mersin, Şanlıurfa, Hatay, Kahramanmaraş ve Konya illerinde yürütülecek olan projenin yaklaşık 30 ayda tamamlanması öngörülüyor.

 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.