Erdoğan’dan ATV’ye ‘Palu Ailesi’ tepkisi: Rezillik bu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV'ye Palu ailesi skandalı sebebiyle sert tepki gösterdi. Erdoğan, toplumun ruh sağlığını bozan bu tip programlara yayın yasağı getirilmesini istedi.

10.1.2019 - 11:05

Okunma Sayısı : 976

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidara yakınlığıyla bilinen ATV'ye, Palu ailesi skandalı sebebiyle sert tepki gösterdi. Erdoğan, toplumun ruh sağlığını bozan bu tip programlara yayın yasağı getirilmesini istedi.


 

İktidara yakınlığıyla bilinen ATV'de Müge Anlı tarafından sunulan 'Tatlı Sert ' isimli programda bir kaç bölümdür canlı yayına alınan 'Palu ailesi', cinayet, çocuk istismarı ve aile içi şiddet gibi olaylarla gündeme gelmişti. Geçtiğimiz pazartesi günü ATV stüdyolarını basan polis, canlı yayın sonrası Palu ailesi üyelerini gözaltına almıştı.

 

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre bu olayına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu tip programlara yayın yasağı getirilmesi gerektiğini söyledi. Önceki gece yapılan AK Parti MKYK toplantısında, bir milletvekili son dönemde toplumdaki şiddet olaylarının ve televizyonlarda bu konuda yapılan yayınların arttığını gündeme getirdi.

 

Bunun üzerine Erdoğan, günlerdir seyredenleri dehşete düşüren ve çocuk istismarı, cinayet ve aile içi şiddet gibi iddialarla gündeme gelen 'Palu ailesi' ile ilgili bilgi almak için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü aradı. Gül, Genel Merkeze gelerek bu konudaki gelişmelerle ilgili MKYK'ya bir sunum yaptı. Televizyon programında anlatılanların insanlık dışı olduğunu belirten Erdoğan "Televizyonlarda bu tür görüntülerin yer almaması için yayın yasağı getirilebilir mi?" diye sordu ve gerekirse RTÜK Kanunu'nun değiştirilmesini istedi. Erdoğan, bu görüntülerin toplumda olumsuz etkiler bıraktığını dile getirerek "Yirmi birinci yüzyılda hala bu hadiseler yaşanıyor ve bu görüntüleri seyrediyoruz. Rezillik bu" diyerek tepki gösterdi.

 

Erdoğan'ın talimatının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da devreye girdiği ve Palu ailesi ile ilgili gelişmeleri takibe aldığı belirtildi. Erdoğan, bir MKYK üyesinin teklifi üzerine, şiddet içeren televizyon programlarına reklam verilmemesi; yayınların desteklenmemesi konusunda Meclis'te bir çalışma yapılmasını da istedi.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.