Çocuğunuza matematiği sevdirmenin 5 yolu

Kabul edelim matematik öğrenmek ve öğretmen gerçekten zor. Ama bunu basit yöntemlerle eğlenceli ve etkin hale getirmek mümkün. Matematik eğitimini günlük hayattan örneklerle desteklediğinizde daha eğlenceli ve etkili hale getirebilirsiniz. İşte çocuğunuzun matematik becerisini geliştirmenize yardımcı olacak bazı fikirler:

11.1.2019 - 15:58

Okunma Sayısı : 482

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır. 

CEP HARÇLIĞI

Çocuklarımıza okula giderken cep harçlığı veriyoruz öyle değil mi? O zaman harçlığı matematik eğitiminin parçası haline getirmeye ne dersiniz? Çocuğunuza harçlığını harcarken hesap yapmayı, harcamalarının kaydını tutmayı, haftalık ve aylık harcama tabloları ve analizleri çıkarmayı öğretin. Çocuğunuz hem eğlenecek hem de hesap yapmayı öğrenecek...

 

BİRLİKTE ALIŞVERİŞE ÇIKIN
Alışverişe çıkarken çocuklarınızı evde bırakmak yerine, onları da yanınıza alın. Alışveriş bütçeniz, ihtiyaçlarınız ve harcamalarınız hakkında birlikte konuşun ve hesaplar yapmaya çalışın. Satın alma sürecini birlikte yaşayarak matematik becerilerini günlük hayatta uygulamalarına yardımcı olun. Aldığınız ürünü ve parasını çocuğunuza verip kasada ödemeyi yapmasını isteyin. Hesaplamanın doğru yapılıp yapılmadığını, para üstünü doğru şekilde alıp almadığını birlikte kontrol edin.  

 

EĞLENCELİ MATEMATİK KİTAPLARI
Çocuğunuz matematik ödevini yaparken onlara yol gösterici yardımlarda bulunabilirsiniz. Çocuklar için kolay matematik öğrenim kitapları ya da setleri alıp birlikte çalışabilirsiniz. Unutmayın, sıkıcı olmayan, heyecan verici teknikler ve öykülerle matematik öğreten pek çok kitap var.

 

MONOPOLY İLE MATEMATİK ÖĞRENİMİ
Çocuklarınızla matematik oyunları oynamaya ne dersiniz? Monopoly gibi oyunlar bunun için harika! Çocuğunuz eğlenirken matematik öğrenecek ve bunları asla unutmayacak.

 

HAYATIN İÇİNDEN SORULAR SORUN
Çocuğunuza matematik becerilerini etkin şekilde kullanabilmesi için mantık yürütebilecekleri sorular sorun. Örneğin, arabadayken, aracın hızını ve gideceğiniz yerin uzaklığını söyleyin ve ne kadar süre sonra oraya ulaşabileceğinizi sorun. Çocuğunuz bir kitapta matematik sorusu çözüyormuş gibi sıkılmayacak, eğlenceli şekilde cevabı bulmaya çalışacaktır.


Yararlanılan Kaynak: https://ilslearningcorner.com/2017-04-math-skills-helping-your-kids-improve-their-math-skills-every-day/


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.