Canan Karatay: Öğretmenler, çocukların cin gibi olmasını istemiyor

Prof. Dr. Canan Karatay, yine sıra dışı açıklamalar yaptı: "Okullardaki kantinler kapatılsın. Yumurtayla, terayağıyla kahvaltı yapan çocuk cin gibi olur. Ancak öğretmenler çocukların cin gibi olmasını istemiyor."

18.1.2019 - 13:59

Okunma Sayısı : 643

Yorum Sayısı : (2) yorum yapılmıştır.BloombergHT ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Aslı Şafak'la İşin Aslı programına Prof. Dr. Canan Karatay konuk oldu. Karatay'ın açıklamaları özetle şöyle: 

 

'Anneler babalar çok uyanık olsun. Okullar da çok uyanık olsun. Yavaş yavaş okullardaki kantinlerde sağlıklı gıdalar bulundurulmaya başlandı. Şekerli, gazlı içecekler çok tehlikeli olduğu için kantinlerde bu yapılmıyor. Ben okullardan kantinlerin kaldırılmasını öneriyorum. Kantinler kar için oradalar, çocukların sağlığını düşündüğü için değil. 

 

Sabah kahvaltısını okul hazırlayabilir en sağlıklı gıdalarla. Yumurtayla, terayağıyla cin gibi çocuklar olur. Ama çocukların cin gibi olmasını da öğretmenler istemiyor. Çünkü kontrol edemiyorlar. Hiperaktivite yapan çocukları bu yapay şekerler. Konsantrasyon bozukluğu yapan bu şekerler. Yaramaz çocuk olmaz. Çocuklar zaten yaramaz olmak, hareketli olmak mecburiyetinde. Bugün 12 yaşındaki çocuklara antidepresan veriliyor. Çünkü öğretmenler 'Bu çocuk çok yaramaz' diyor, aileler de çocukları psikiyatriste götürüyor, onlar da antidepresan veriyor.  Çocuklara ne verirsen çocuklar odur. Çocuklara elma şekeri verirseniz çocuklar hiperaktif olur." 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (2) yorum yapılmıştır.


  • Scherbatsky

    9 Mayıs 2019 Perşembe

    İlaç endüstrisine darbe vurduğu, milletin de işine gelmeyen şeyleri söylediği için kadını karalamaya çalışıyorlar ama bu devrin başhekimidir Canan Karatay. Söylediği her şey doğrudur, uygulanabilir uygulanamaz orası başka ama doğrudur.

  • KBC

    18 Ocak 2019 Cuma

    Bu kadinin karismadigi bir egitim kaldi cok bilmis ihtiyar herkez kendi işini yapsin

Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.