Kütüphaneler yarıyıl tatilinde çocukları bekliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı halk kütüphanelerinde, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle dolayısıyla öğrencilere yönelik etkinlikler başlatıldı. Kütüphaneler, genç okurlarını bekliyor...

22.1.2019 - 10:31

Okunma Sayısı : 250

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı birçok halk kütüphanesinde, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle ücretsiz etkinliklerin okuyucularla buluşturulacağı Kütüphanelerde Yarıyıl Programı (KÜYAP'19-KIŞ), 21 Ocak pazartesi günü başladı.

 

Bu kapsamda, 1 Şubat 2019'a kadar, masal saatleri, sanat, robotik, kodlama, girişimcilik aktiviteleri, farkındalık seminerleri ve daha fazlası, alanının uzmanlarıyla okuyucuların hizmetine sunulacak. Tüm etkinlikler ücretsiz olacak. Böylece kütüphanelerin, kitap ödünç veren ve ders çalışma mekanı olmasının yanı sıra deneyimlerle bilgi sunan kamusal alanlar olduğunun bir kez daha altı çizilecek.

 

Çocukların yanı sıra yetişkinlere yönelik de Sincan Millet Kıraathanesi'nde keyifli söyleşi ve etkinliklere yer verilecek.

 

Etkinliklere ilişkin detaylara, "www.kutuphanedeyim.org" internet adresinden ve "kütüphanedeyim" sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.


 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.