Müjde: Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacağı iddia edildi. Bakan Ziya Selçuk da, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında, yeni atama için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmelere devam ettiklerini ancak henüz netleşmediğini açıklamıştı.

23.1.2019 - 10:54

Okunma Sayısı : 368

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Uzun bir süredir Şubatta öğretmen ataması talep eden ve 40 bin öğretmen ataması isteyen öğretmenler için sevindirici bir haber, sosyal medyada yayıldı. Sosyal medyada branş öğretmenleri atama grubunda paylaşılan bir yazıda MEB Şubat ayında öğretmen atamaları duyurusuna çıkacak. İddiaya göre öğretmen ataması sayısı ise 30 bin olacak. Yani Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen ataması için duyuruya çıkacak. 

 

40 bin öğretmen ataması bekleyen öğretmen adayları Türk Eğitim Sen ile birlikte basın açıklaması yaptı ve sosyal medyada yayılan bu haber atama bekleyenleri sevince boğdu. İşte öğretmen atamaları ile ilgili sosyal medyada branş öğretmenleri grubunda paylaşılan o haber: 

 

'Arkadaşlar ben duyumlara falan inanan biri değilim resmi açıklama gelmedigi sürece, ama bu gün bir ilin MEB de proje müdürü olarak çalışan bir tanıdığım ile görüştüm telefonda mülakat sonucun ne oldu diye aramış beni ( benim puanım 76.495 - 76'a yuvarlandı) bunu belirteyim önce yanlış anlaşılma olmasın neyse konuşurken yeni atama olursa belki atanirim dedim oda izliyomusun bı atama daha olacak, bende resmi açıklama gelmeden umutlanmak istemiyorum dedim oda olacak 30000 olacak dedi bi bilgisi var da mı söyledi bilemiyorum üstüne de gitmek istemedim açıkçası yani bende umutlandm açıkçası arkadaşlar birebir duyum alınca farklı oluyormuş onu anladım. İlerleyen günlerde konuşma frsatim olursa bu sefer kesin sorarım kesinligini herkese selam, sevgiler"

Kaynak: MEB Personel


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.