Ücretli öğretmenlerden Ulus'ta atanma eylemi

MEB bünyesinde çalışırken çeşitli sebeplerle ataması yapılmayan ücretli öğretmenler Ulus'ta eylem yaptı. Çalıştıkları prim gün sayısının her ilde farklı hesaplanması sebebiyle mağdur edildiklerini söyleyen öğretmenler, şart aranmaksızın atamalarının yapılmasını istedi.

25.1.2019 - 12:32

Okunma Sayısı : 388

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Ücretli öğretmenlerin eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da destek verdi. Kaya, "Bu öğretmenlerimize biz sahip çıkacağız. Milli Eğitim Bakanlığı da sahip çıkmalı ve kadroları mutlaka verilmelidir." dedi. 

 

Yıldırım Kaya, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 15'inci geçici maddesine dayanarak yapılan ücretli öğretmen atamasında 6 bine yakın öğretmenin mağdur edildiğini aktardı. Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Komisyonunda tüm üyelere çağrı yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti: "3 bin engelli, 6 bin ücretli öğretmen var. Bunların toplamı 9 bin ediyor. Atamalarını yapmak hiç de zor değil. Bu işten hiçkimse siyasi çıkar elde etmek istemiyor. Önemli olan bu mağduriyeti yaşayanların, mağduriyetine bir an önce son vermektir." 

 

Atama talep eden ücretli öğretmenler adına açıklama yapan Hatice Temel de prim gün sayısının her ilde farklı hesaplanması sonucu mağduriyet yaşandığını savundu. Temel, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 15'inci geçici maddesinde yer alan KPSS, baraj puanı ve aktiflik şartları olmaksızın, ücretli öğretmenlerin atamalarının yapılmasını ve haklarının iadesini talep etti.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.