Çocuklarınızı kaçak kurslara dershanelere göndermeyin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim kurslarının kapatılmasından dolayı velilere 'paniğe kapılmayın' çağrısında bulundu. Selçuk, "Aileler evlatlarını kaçak kurslara göndermesin. Sınav süreçleriyle ilgili gerekli tüm desteği biz sağlayacağız.” dedi.

30.1.2019 - 15:08

Okunma Sayısı : 337

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır. 

Ziya Selçuk şu açıklamayı yaptı:

 

Kursların yerine ne koyacağımıza yönelik net bir yol haritasına sahibiz. Yapay zeka, televizyon, videolar, sanal kütüphaneler gibi birçok imkanları kullanacağız. Çoklu destek vereceğiz. Sadece on-line değil, yüz yüze eğitim de olacak. Bu sistemin dijital alt yapısı tamamen hazır. Simülasyonlarını yaptık. Hem dijital, hem yüz yüze hem de video kaynak desteği var. 

 

Hem de yazılımla çocukların desteklenmesi söz konusu. Bu çalışmanın içinde aile rehberi de olacak.  Sadece sınava hazırlık olarak görmeyin. Öğrencilerin yeteneklerinin belirleneceği bir sistem de söz konusu. Hemen haftaya uygulayabilecek durumdayız. Bu yüzden veli ve öğrencilerimiz endişe etmesinler. Bu mesajı çok net olarak vermek istiyoruz.

 

İSTİSMARLARA DİKKAT EDİLSİN
Sadece uyarımız bu durumlarda aksaklıklar olabilir. Dikkatli olmaları gerekir. Dershanelerin yasal olarak kaldırılması sonucunda istismarlar söz konusu olabilir. Denetleme ve değerlendirme çalışmaları olacak. Bazı kurumlar aileleri kurslara davet edebilirler. Mağduriyet yaşanmaması için gereken önlemleri alacağız. Ailelerimiz öğrencilerimizin gönlü rahat olsun, asla paniğe kapılmasınlar. Sınav süreçleriyle ilgili gerekli tüm desteği biz sağlayacağız. 

 

Hiçbir şekilde evlatlarını başka isimler altında faaliyet gösteren yerlere götürmesinler. Zaten bu konunun çok sıkı yakın takipçisi olacağız. Asla kaçak yerlere daha önce olduğu gibi bundan sonra da asla müsaade edilmeyecek, gerekli hukuki alt yapının oluşturulması için hazırlıklarımız devam ediyor. Etkin bir denetim yapacağız. Velilere rahat olmaları çağrımız var, rahat olun."


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.