Dilek öğretmen Avrupa Parlamentosu’nda konuştu

Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda görev yaparken uluslararası bir vakıf tarafından 2014 yılında ‘Dünyanın en iyi 50 öğretmeni’ arasında gösterilen Dilek Livaneli, resmi konuşmacı olarak Avrupa Parlamentosu’na katıldı.

31.1.2019 - 13:51

Okunma Sayısı : 474

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Uluslararası Varkey Gems Vakfı tarafından 2014’te dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri seçilen Dilek Livaneli'ye Avrupa Parlamentosu'ndan davet gelmişti. Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’da görev yapan Livaneli, 8-10 Ocak tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen 'Faces of Civil Society Actors in Turkey’ adlı etkinliğe katıldı. Livaneli, Avrupa Parlamentosu’nda resmi davetli olarak bir konuşma yaptı. Öte yandan Dilek Livaneli’nin meslek hayatında yaptığı hizmetler, Parlamento'nun sergi salonunda hazırlanan dört metrekarelik afişte sergilendi.

 

‘ATATÜRK’TEN İLHAM ALDIM’
Livaneli, konuşmasında kendi hikayesinden bahsederek meslek hayatı boyunca Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ten ilham aldığını ve onun kalbinde olduğunu söyledi. Livaneli, Atatürk’ün ‘Bir milleti yalnız ve ancak öğretmenler kurtaracaktır’ sözünü söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye’de bir milyon öğretmen bulunuyor ve bu çok büyük bir güç. İstersek tüm eksiklikleri hissederek, ihtiyaçları belirleyip kültürü yakından tanıyarak her şeyi baştan inşa edebiliriz. Dünyayı güzelleştirmeye çalışan herkese teşekkür ederim."


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.