İlkokula başlayanlar, bugün mevcut olmayan işlerde çalışacak

Teknoloji, dünyayı, hayatımızı ve mesleklerimizi hızla değiştiriyor. İlkokula yeni başlayan her 100 öğrenciden yaklaşık 65'i, şuanda hiçbirimizin bilmediği yepyeni mesleklere sahip olacak.

5.2.2019 - 16:12

Okunma Sayısı : 357

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Karabük Üniversitesi'nde ‘Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Mülteci Öğrenciler’ konulu bir forum düzenlendi. Bu forumda konuşan YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, geleceğin meslekleri ve gençlerin bunlara göre yetiştirilmesi konusunda büyük önem verdiklerini söyledi. 

 

Er konu hakkında özetle şu bilgileri verdi: "Günümüzdeki popüler bir tahmine göre, bugün ilkokula giden çocukların yüzde 65’i iş hayatına başladıklarında bugün mevcut olmayan alanlarda çalışacak. Dolayısıyla sürekli değişen ihtiyaçlar çerçevesinde bu çok hızlı değişen iş hayatına ve koşullara uyum sağlayabilmek ve gelecekteki mesleklere uygun programlara öncelik vermek son derece önemli. Bahar döneminde YÖK olarak, kongre ve çalıştaylarla bu konuyu iş dünyası ve ilgili paydaşlarla görüşerek gündemimize almış olacağız” dedi.

 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.