Anaokulu'nda 5 yaşındaki çocuğa taciz

Ankara Siteler'de bulunan bir ilkokulun kreşinde bir hademenin 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

12.2.2019 - 10:12

Okunma Sayısı : 1237

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Yaklaşık 150 veli okul önünunde toplanarak olayı protesto etti. Okul müdürü ile görüşen Elif Karataş isimli veli, olayın şüphelisinin 9 ay önce okulda görevli H.Z. isimli hademe olduğunu ve şahsın şu anda cezaevine atıldığını söyledi. 

 

Okul müdürünün olayın üstünü örtmeye çalıştığını iddia eden Karataş, "Daha önce belki başka bir çocuğa da yapıldı ama kimsenin haberi yok, mağdur aile ortaya çıkarılası için bizden yardım istedi. Müdür bey bize anlatmaya başladı ama tatmin edici hiçbir cümle kurmadı. Kim çocuğuna böyle bir iftira atar dedim, sessiz kaldı" şeklinde konuştu. 

 

Okulda hiçbir önlem alınmadığını savunan Karataş, "Hala daha kameralar çalışmıyor, çalışanlar gözden geçirilmiş değil ve olayın olduğu sınıf öğretmeni kesinlikle konuşmuyor. Bize açıklama yapmak zorundalar çünkü biz canımızı emanet ediyoruz onlara. Veli geldi, müdür bey haklı konumuna çıkmak için 'vur bana, vur bana' demeye başladı. Bütün anneler şahit. Üslubu da çok yanlıştı ve bize durumu açıklayamadı" diye belirtti. 

 

Olaya ilişkin adli sürecin devam ettiğini aktaran Karataş, çocuğun pedagog eşliğinde sağlık raporunun alındığını söyledi. Karataş, "Müdür bey mağdur veli kendisine geldiğinde 'hademeyi ekmeğinden etmeyelim veya kamera kuralım çocuğuna bir daha bu eylem yapılsın suç üstü yakalayalım' demiş. Bunun neresi çözüm? Adıyamanlısın aşiret ailesinden geliyorsun rezil olursun, namus davası bu demiş müdür bey. Biz bugün bir erkek çocuğuna daha aynı istismarın yapıldığını öğrendik" ifadelerinde bulundu. Veliler H.Z.'nin daha önceden de sabıkasının olduğunu ve annesine balta ile saldırdığını iddia etti. Çocuklarını bu okula gönderen veliler okul yönetiminden şikayetçi olduklarını beyan etti.
Kaynak: Mebpersonel.com


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.