Türk Erasmus'u Mevlana Değişim Programı genişliyor

YÖK'ün, Avrupa ülkelerinin öğrenci değişim programı Erasmus'a benzer şekilde başlattığı Mevlana Değişim Programı genişliyor. Bu yıl Avrupa Birliği dışındaki 66 ülkeyle yükseköğretimde öğrenci değişimi yapılacak.

23.2.2019 - 10:27

Okunma Sayısı : 491

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yaptığı açıklamada, Mevlana Değişim Programı'na ilişkin bilgi verdi. 

 

Bunun yeni YÖK'ün yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile Türkiye'deki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini amaçlayan bir proje olduğunu anımsatan Saraç, "2019-2020 eğitim öğretim yılında da Mevlana Değişim Programı kapsamında, 66 ülke ile belirlenen alanlarda değişim yapılacaktır. Başvurular, öğrenciler tarafından, kayıtlı oldukları üniversitelere belirlenen usul ve esaslara göre yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

 

Program hakkında detaylı bilgiye https://mevlana.yok.gov.tr/ adresinden ulaşılabileceğini bildiren Saraç, "Program kapsamında yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından Türkiye'ye gelecek öğrencilerle yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına gidecek öğrencilere YÖK tarafından değişen tutarlarda burs ödenecektir." bilgisini paylaştı. 

 

Mevlana Değişim Programı 2011 yılında hazırlanmış, ilk öğrenci değişimleri ise 2013 yılında başlamıştı.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.