Tarım öğrencileri, çiçekçiliği İtalya'da öğrenecek

İstanbul'da bulunan Silivri Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, çiçekçilik ve süs bitkileri stajı için İtalya'ya gitti.

6.3.2019 - 10:29

Okunma Sayısı : 562

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Özel Silivri Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin İtalya yolculuğu başladı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın özel projesi olan Tarım Lisesi’nin, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti 2018 Yılı Teklif Çağrısı Dönemi’ne yaptığı proje başvurusu onaylanmış, lise “Avrupa’yı Çiçeklerle Sarıyoruz” projesiyle hibe desteği kazanmıştı. 

 

Okul Müdürü Mualla Varlıoğlu ile birlikte İtalya’nın Rimini şehrine yola çıkan öğrenciler, yurt dışı ortağı olarak belirlenen kurumda ortak çalışmalar yaparak, tarım faaliyetlerini inceleyecek. Proje kapsamında Tarım Bölümünde okuyan 16 öğrenci ve onlara eşlik edecek 4 refakatçi öğretmen 2 ayrı grup olarak, 2 hafta süreyle İtalya’da “Fattorie Faggioli Società Cooperativa Agricola” kurumunda “Süs Bitkileri Yetiştirme ve Bakımı” üzerine staj faaliyetlerinde bulunacak. 

 

Başlıca amacı; öğrencileri mesleki anlamda donanımlı bir şekilde mezun etmek ve yeni teknolojileri araştırma konusunda ufuklarını açmak olan proje kapsamında; öğrencilerin süs bitkisi yetiştirme ve bakımında yeni teknikler öğrenmesi, yabancı dil pratiklerinin gelişmesi, farklı kültürler ile entegre olarak özgüvenlerinin gelişerek sosyal ve mesleki yaşamlarına katkı sağlaması hedefleniyor. Eğitimcilerin AB Üyesi ülkelerdeki uygulamaları yerinde görmeleri ve raporlamaları, fiziki ve teknik konularda okulun kurumsal kapasitesini arttırarak, nitelikli meslek eğitiminin verilmesine önemli bir katkı sağlayacak.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.