Öğrencinin kitap okuması, binlerce soru çözmesinden daha önemli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir öğrencinin kitap okumasının, sınavlara hazırlık için binlerce soru çözmesinden daha önemli olduğunu söyledi.

7.3.2019 - 10:36

Okunma Sayısı : 505

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Bakan Selçuk özetle şunları söyledi: "Milli Eğitim Vizyon Belgesi'nde 4, 7 ve 10'uncu sınıflarda Türkçe, matematik ve fen bilimleri araştırmasının yapılmasına ilişkin hedef bulunduğunu hatırlatan Selçuk, bunun da uluslararası bir sınav olan PISA'ya benzeyecek.

 

Burada da sadece Türkçe değil matematik ve fen bilimleri için de araştırma yapacağız. Burada önemli olan şey, biz matematiği işlem temelli mi anlam temelli mi öğretiyoruz? Çocuk, yaptığı işin farkında mı yoksa şablonu görüp ona bir şey mi uyduruyor? Bu anlamdaki sıkıntımızı çözüyoruz.

 

Bir çocuğun kitap okumasının binlerce soru çözmesinden daha önemli. Çünkü fen de matematik de Türkçe de olsa asıl olan okuduğunu anlamadır. Bu yüzden de bizim bu çalışmayı evrensel standartlarda milli olarak yapmamız lazım. Bu da yapılıyor. Faaliyetler yürüyor, bunların yazılım kısımları ile ilgili kısmi bir çalışma var. Biz bunları birkaç ay içerisinde toparlamış olacağız." 


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.