Tunç Soyer: KHK'lı öğretmenleri zabıta olarak alacağız

31 Mart seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Tunç Soyer, KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenleri zabıta olarak işe alma vaadinde bulundu. Soyer, "Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak." dedi.

10.4.2019 - 10:15

Okunma Sayısı : 510

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlı Tunç Soyer, İzmir Kitap Fuarı'nda 'Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?' konulu söyleşiye katıldı. Zabıtaların genellikle uzman çavuşlardan oluştuğunu ifade eden Soyer, ''Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız. Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak'' dedi.

 

Demokrasiyi dijitalleştirmeye mecbur olduklarını kaydeden Soyer, şöyle konuştu: "Demokrasiyi teknolojiyle dijitalleştirerek kentin sokaklarına, yukarı mahallerine, arka sokaklarına ulaştırmak zorundayız. Demokrasi, üretim kadar odaklanacağımız alan olacak. Bu konuda çok somut birkaç hedefimiz var. Belediyenin bütçesi cep telefonu taşıyan ve aplikasyonu yükleyen herkesin cebinde olacak. Belediyenin harcamaları, ihaleleri, kazananı ve buna benzer her şey vatandaşın cebinde olacak. Rotamız demokrasi ve üretim olacak."

 

KANUNEN MÜMKÜN DEĞİL
15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK'larla devlet memurluğundan ihraç edilen kişilerin kanunen tekrar kamu görevlerinde çalıştırılmaları mümkün değil.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.