Bilişim öğretmeni, iki öğrencisiyle insansı robot yaptı

Bilişim teknolojileri öğretmeni Emrah Bozkurt, iki öğrencisiyle birlikte Ark isimli bir insansı robot yaptı.

15.4.2019 - 13:05

Okunma Sayısı : 360

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması, bu yıl ülkemiz adına güzel bir gelişmeye sahne oldu. Yarışmaya katılan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Emrah Bozkurt, iki öğrencisiyle birlikte geliştirdiği insansı robotla gündeme oturdu.

 

Yatağan Müftü Arif Akşit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen olarak görev yapan Emrah Bozkurt, öğrencileri Ramazan Çetindağ ve Sinan Kaksal ile birlikte geçtiğimiz yıl biyonik bir el geliştirmişti. O süreçten itibaren çalışmalarını sürdüren ekip, bu yıl da oturup kalkabilen ve selam verebilen insansı robot Ark'ı geliştirdi.

 

Okulun atölyesinde tam 1 yıl boyunca sürdürülen çalışmaların ardından 3 boyutlu yazıcılarla elde edilen parçalarla ortaya çıkartılan Ark, 5'er tanesi sağ ve sol bacakta, 3'er tanesi kollarda, 1 adet belde ve 1 adet de boynunda motor bulunduruyor. Ark'ın boyu 55 santimetre, ağırlığı ise 4 kilogram.

 

Konuyla ilgili konuşan Emrah Bozkurt, Ark'ın geliştirilme sürecinin denge mekanizması ve sesli kontrol sistemiyle devam edeceğini belirtti. Biz de Webtekno ekibi olarak Emrah Bozkurt'a ve öğrencilerine başarılar diliyoruz.


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.