Türkiye’nin en kalabalık ilkokulunda 23 Nisan törenleri 4 gün sürdü

İstanbul Avcılar'da bulunan ve 5 bin 300 mevcuduyla Türkiye’nin en kalabalık okulu olan Leyla Bayram İlkokulu'nda 23 Nisan kutlamaları tam 4 gün sürdü. Kalabalık sebebiyle öğrencilerin ve törenleri izlemeye gelen ailelerin kalabalıklığı sebebiyle törenler 4 gruba ayrılarak 4 güne yayıldı.

26.4.2019 - 10:00

Okunma Sayısı : 1525

Yorum Sayısı : (0) yorum yapılmıştır.Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Leyla Bayram İlkokulu'nun mevcudu, Türkiye'nin 66 ilçesinden daha fazla. Öğrencilerin büyük bölümü Suriyeli olan okulda 128 sınıf yer alıyor. Toplam 155 öğretmenin görev yaptığı okulda 23 Nisan törenleri bu yıl 4 güne yayıldı.

 

Okul Müdürü İsmail Mustafa Akçay, “Türkiye’nin en kalabalık ilkokuluyuz. Öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle kutlamaları 4 güne yaymak durumunda kaldık. Bu hafta ana sınıfı öğrencileri için ayrı, ilkokul 1 ve 2’nci sınıflar ve 3- 4’üncü için ayrı, mülteci çocuklar için de ayrı olmak üzere 4 ayrı günde bayram coşkusunu kutladık. Bayramımız hepimize kutlu olsun” dedi.

 

Veliler, sabah ve öğleden sonra A’dan V’ye kadar değişik harflerle 128 derslik bulunan okuldaki spor salonunu yanlarında getirdikleri diğer çocukları ile birlikte hınca hınç doldurdu, Salonda yapılan miniklerin birbirinden renkli gösterilerin sunduğu 4 ayrı kutlamaları her seferinde en az 2 bin 500 kişi izledi. Kaynak: Hürriyet


Bu Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu habere (0) yorum yapılmıştır.


Yorum Yapın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.
Yazılan yorumlardan Eğitimcinin Sesi veya egitimcininsesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.